A magyar kormányfő leszögezte: a magyar médiatörvényben egyetlen olyan jogi megoldás sincs, amely valamely uniós tagállam médiatörvényében ne szerepelne, tehát az "európai médiatörvényekből összerakott törvényről beszélünk." Magyarország pedig semmilyen diszkriminációt nem fogad el, vagyis a magyar jogszabály "bármely szakaszának módosítása csak akkor képzelhető el, ha abban az országban is módosítják ezeket a szakaszokat, ahonnan átvettük" - jelentette ki Orbán Viktor. (Újsághír, 2011. január 6.)
1. A magyar médiatörvényt akkor kell megváltoztatni, ha Magyarországgal szemben ebben a témában európai uniós vizsgálat indul, és ez pozitív eredménnyel zárul, azaz súlyos, az európai uniós irányelvekkel ellenkező, vagy az irányelveket egyenesen figyelmen kívül hagyó rendelkezéseket találnak a magyar média-törvénykezésben. Egyelőre ez a vizsgálat el sem indult, szakértők szerint erre elég sokat kell várni, bár fontolgatják, vizsgálják az eljárás elindításának feltételeit, mert az illetékes biztos előzetes ismeretei ezt indokolják. Mindenesetre a magyar kormányfő máris élesen támadja a várható eredményt.
2. Más országok médiaszabályozását IS akkor kell megváltoztatni, ha AZOK HASONLÓ PRCEDÚRÁN MENTEK KERESZTÜL. Más európai uniós országban a médiatörvénnyel, és/vagy a szólásszabadságra vonatkozó alapelv gyakorlati megvalósulásával kapcsolatban ilyen gyanúk nem merültek fel, ezért ezzel kapcsolatos vizsgálatok elindítása még nem képezi megfontolás tárgyát sem, de lehet, hogy az Orbán nyilatkozatát „felhívás táncra”-ként fogják értelmezni, és ezzel párhuzamosan vizsgálat indul a német, a francia stb. gyakorlattal szemben is – ezzel várhatóan külön jópontokat szerez magán miniszterelnökünk és csapata, országunk, mint a kollektív emberi jogok élharcosa jelentősen fogja növelni népszerűségét az európai közösségen belül.
3. Ha Magyarországot kötelezik – egyszer, majd, egy a MAGYAR viszonyokat elemző alapos vizsgálat eredményekét – a jelenlegi média-szabályozás megváltoztatására, az semmilyen automatizmus révén nem jelentheti azt, hogy ennek következtében – helytől és időtől függetlenül, máshol, más feltételek között érvényesülő, akár a magyarországihoz hasonló (rész)szabályozás miatt – a más országokban érvényes szabályozást is meg kell változtatni. Azért, mert a magyar szabályozás („a mi autónk”) egyes elemeit egy másik nemzeti szabályozás („az ő autójuk”) egyes elemeit („motorblokk”,”fék”,”hajtómű” stb.) átvéve állították össze, ez nem jelentheti azt, hogy azért, mert „a mi autónk” nem működőképes, sőt, balesetveszélyes, azért „az ő autóikat” is ki kell vonni a forgalomból.
4. Elismerem, legjobb védekezés a támadás – az óvodai homokozóban. Valószínűsítem, a jelenlegi magyar kormányfő ezzel a kommunikációjával, ha eddig nem is, eztán komoly rokonszenvet ébreszt a többi európai (és nem európai) állam vezetőiben. (Megjegyzem, a feleségem is hasonló taktikát választ, amikor csípőre tett kézzel riposztozik: „Bezzeg, amikor te…?” tipusú mondataival, mégis kedvelem.)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése